SVL na Facebooku SVL na Youtube SVL na BandZone SVL
   NOVINKY                O KAPELE                    KONCERTY                   FOTOGALERIE                      KONTAKT
 

 

BIO SVL

SVL hraje v obsazení bicí, basa, kytara, klávesy, zpěv a zaměřuje se na autorskou tvorbu rockových písniček. Styl kapely lze označit jako rock s prvky blues. Tvorba SVL je ovlivněna především životem samým.

Aktuálně SVL koncertuje po klubech a hospodách. Její repertoár je mimo autorské tvorby doplněn písničkami od známých osobností ROCKu jako Gary Moore, Joe Bonnamassa ze světových a třeba Dan Bárta či Kamil Střihavka z českých rockerů.
SVL není vyhraněna žádným konkrétním směrem v rockové muzice jako hard rock nebo jiné směry, ale spíše z rockové škatulky tu a tam vyčuhuje. Typickým prvkem v hudbě SVL je používání dechové sekce, klavíru či smyčců. Přes rockové zaměření je tak hudba SVL více barevná, v písničkách se střídají melodie zpěvu se sólovými party téměř všech nástrojů. Melodie však zůstává klíčovým prvkem. Pestrobarevnost tvorby SVL podtrhávají změny rytmu a činí ji více poslechovou záležitostí.

Za vznikem kapely stojí její zakládající členové Vladislav Špunda a Lubomír Coufal, kteří po dlouhé pauze v hudebním životě začali od píky se skládáním písniček a hledáním nadšených muzikantů, kteří by byli ochotni muzicírovat bez vidiny materiálního zadostiučinění či slávy. Těch je ale v kraji jako šafránu a tak se během asi 5 let v kapele vystřídalo mnoho muzikantů, než se sestava stabilizovala do dnešní podoby.
Zkušení matadoři nejčastěji odcházeli, když zjistili, že SVL nebude hrát žádný revival (což je nyní jistým zdrojem úspěchu) a nadšení začátečníci nakonec museli ustoupit osvíceným a vyhraným kolegům s citem pro profesionální přístup, kteří se přeci jen časem objevili.

V roce 2014 se SVL s písničkou Pirát silnic probojovala do finále soutěže na radiu Beat a současně uvedla svůj první videoklip.

23.9.2016 SVL pokřtila svoje první CD s názvem Šílenec. Video ze křtu najdete tady.

Aktuální sestava SVL je:

Radim Zatloukal – zpěv, tady je jeho bio
Lubomír Coufal – kytary, autor hudby a textů , tady čtěte jeho bio
Vladislav Špunda – basa, autor hudby, a tady je jeho bio
Radim Ilek – bicí, Tady čtěte jeho BIO
Do září 2016 Jan Frýdl – klávesy

Manažer kapely:

Michaela Bálková – tel.: 774  942  782
e-mail: info@svl-rock.cz

www.svl-rock.cz
Facebook.com\svl.olomouc
Bandzone.cz\svl


Radim
  Copyright © 2015 SVL. All Rights Reserved.